İzmir Gaziemir Yol Tarifi

Ulş. Per. Okl. Ve Eğt Mrk. Ulş. Al. Gaziemir/izmir


Yedek subay sınavına İzmir - Gaziemir'de girecekler.

Evet dediğim gibi sitemizin amacı internette ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan askerlikle alakalı yazıları tek bir yerde toplamak. Kopya yapıştır yöntemiyle  değil kısa kısa bilgileri veya uzun yazıları kendi yorumumu katarak tekrar yazmak. Örneğin şimdi yazacağım yazı gibi...
Evet olayımızı gelelim bu bilgiyi bir sosyal paylaşım sitesi olan facebook da gördüm. Bir arkadaş sağolsun yardımcı olmak amacıyla yazmış. Bende o yazıyı alıp buraya ekleyeyim dedim.
Yedek subaylık sınavına İzmir Gaziemir'de girecek asker adayları yada askerliğini Ulş. Per. Okl. Ve Eğt Mrk. Ulş. Al. Gaziemir/izmir'de yapacak askerlere kolaylık olsun diye adresi yazıyorum. Bu yazacağım adres açık adres değildir. Bir yol tarifi olarak görebilirsiniz. Bence bu yazı çok işinize yarayacaktır. İzmir'i bile bilmeyen kişiler bu tarifle çok kolay istediği yere ulaşabilirler.
Mesela ben bu facebook iletisini görmeden azda olsa panik havasındaydım. Nasıl gideceğim, Gaziemir çok mu uzak, İzmir'in neresinde, İzmir otogarı ile Gaziemir arası ulaşım nasıl olacak, Otogardan çok mu uzak gibi sorular kafamdan geçiyordu. Tabiki de insan azda olsa panik oluyor. Ama sora sora Bağdat bulunur demişler biliyorsunuz. 
Artık elimdeki mucizevi yol tarifiyle panik olmak yok, kafanızdaki stresler artık yok olacak, sağa sola soru sormak ortadan kalkacak. :D:D:D Sanki büyük bir olaymış gibi anlattım ama kısa bir yazı olmasın diye sayfayı doldurmak istedim. :D

Asıl olayı anlatayım. İzmir otogarı yada İzmir havalimanı ulaşımı neyse sağlarsınız bilemem ama İzmir'e ayak bastıktan sonra yapacağınız işlem çok basit. Başta söyleyeyim Gaziemir, İzmir'in merkez ilçesiymiş. Yani ulaşım derdiniz çokta zor olmayacak. Belediye otobüsleriyle de ulaşım sağlarsınız. Merkez ilçe olmasaydı birazda olsa zorluk çekebilirdiniz. Olaya geri dönelim biz en iyisi... Otobüs yada dolmuş durağına gidip Gaziemir otobüslerini bulun daha sonra işinizi garantilemek için şoföre sorun Gaziemir Kipa'nın ordan geçer mi? diye. Geçer derse binim ve ikinci sorunuzda lütfen Gaziemir Kipa'nın önünde indirir misiniz? olsun. :) Yada otobüste oturduğunuz yerde kesin size yardım etmek isteyen hefesli teyzeler, amcalar veya gençler olur. Onlara sorun onlar elleriyle götürür sizi... :) Zaten büyük ihtimalle otobüste yedek subaylık sınavına gidecek tek siz yoksunuzdur kesin başka adaylarda vardır. Kipa işi tamamsa devam edelim Gaziemir Kipa'ya gelince inin. Daha sonra Kipa'nın yanındaki üst geçitten gidin ve yolu dümdüz takip edin. "Siz yine Kipa'ya varınca bir iki kişiye sorun işinizi garantiye alın. Nerede, Nasıl gidebilirim diye?" Yolu dümdüz takip ettikten sonra yaklaşık 15-20 dakika sonra hedefinize gelmiş olacaksınız. Orada bir benzinci göreceksiniz. Tam onun karşısında sınav merkezini yani hava eğitim komutanlığı görmüş olacaksınız.
Size tavsiyem sormaktan çekinmeyin anlamazsanız bir kaç adım ötedeki başka birine sorun. Zaten her köşede bir taksi durağı vardır. Onlara sorun. Ama gel ben götüreyim diyebilirler. Çakallık yapabilirler. Siz yok sağolun deyip yolunuza devam edin. Nede olsa kesin otogarda veya havalimanında yada uçakta veya otobüste sizin gibi kişiler olacaktır. Ortak hareket ederek sonuca ulaşabilirsiniz.


NOT: Otogara inince adresi onaylatın birisinden. Sonra bu yol tarifini dikkate alın. Kendinizi garantiye almadan yola çıkmayın. Benden söylemesi...
Etiketler: , , , ,

0 yorum:

Yorum Gönder