Cumartesi, Kasım 27, 2010

Birliğime Ne Zaman Teslim Olmalıyım?

Bazı yerlerde okuduğum bir konuya burada el atacağım. Daha doğrusu kendi yorumumu yapacağım. Konu şu birliğinize bir iki gün sonra teslim olursanız sorun olmaz diye yazılar. Böyle bir mantık mı olur hiç gittiğiniz yer okul değil askeriye her şey kurallara göre yapılmaktadır. Hangi mantıkla geç gidin diyorsunuz anlamıyorum. Çakallık yapmak için kendinizi tehlikeye atmayın. Tamam istisna olabilir belki gittiğiniz birliğin komutanı iyi niyetli olabilir o yüzden de size ceza vermez. Ama dediğim gibi bu komutanın insafına kalmış bir şeydir. Normalde geç teslim olursanız para cezası alırsınız. Ayrıca her geç kaldığınız gün için askerliğinize fazladan gün eklenir. Buda sanırım 7 gündür. Yani çakallık yapayım derken askerliğiniz uzayabilir. Ayrıca bide para cezası yersiniz.
Kısacası askerliğinize tam gününde ve saatinde gitmeye çalışın. Çokta erken gitmeyin, çokta geç gitmeyin en iyisi saat 3-4 gibi teslim olunuz. Nede olsa er yada geç teslim olacaksınız. İşi uzatmaya gerek yok. Zaten son günlerde kafanızda sadece askerlik olacağı için adam akıllı sivil hayattan zevk almazsınız. Helede son gün sokakta gezseniz bile kafanızda hep askerlik olacak bu yüzden de zamanında askerliğinize yani birliğinize teslim olunuz.
Erken giderseniz işlerinizi erkenden bitirip kafanız rahatlar ama içere de boş boş beklersiniz diğerlerini...
Çok geç giderseniz mesai saati biteceği için bir kargaşa ortamında kendinizi bulursunuz. Stres üstüne stres olursunuz.
Bazı yerlerde saat 4 gibi gidin diyor. Sebepleri ise; saat 4 gibi mesainin bitmesine az kalmış oluyor insanlar o saatlerde sizle adam akıllı ilgilenmezlermiş.
En iyisi daha öncede yazdığım gibi öğleden sonra birliğinizin olduğu il veya ilçeye gidin biraz gezin çevreyi iyice tanıyın sonra adam akıllı bir restoran da girin ve güzelce bir yemek yiyin... Yemekte bitince artık zamanı gelmiş oluyor. Yavaş yavaş birliğinize doğru gitmeye başlayın ve birliğinize teslim olunuz.
Previous Post
Next Post

About Author

0 yorum: